III. Březovské setkání plastikových modelářů

BSPM-2015V sobotu 23. května se v Multifunkčním centru Březové sešli plastikoví modeláři ke svému již třetímu setkání. Akce pořádaná členy Kit klubu Chodov za podpory starosty města Březová Miroslava Boudy proběhla opět ve velmi pěkném a pohodovém duchu.
Modeláři se začali objevovat už v pátek večer, aby se již již pochlubili svými výtvory, zkušenostmi, postupy a ‚inovacemi‘, ale také aby se setkali s kolegy a kamarády z ostatních klubů. Společně pak poseděli v živé debatě, někteří si zahráli bowling, jiní využili elektronickou střelnici.
Soutěže se zúčastnilo celkem padesát tři modelářů s více než dvěma sty modelů. Dorazili modeláři z Chebu, Chodova, Chodové Plané, Karlových Varů, Kadaně, Kaznějova, Kralovic, Líní, Mariánských Lázní, Mostu, Ostrova, Plzně, Prahy, Teplé, Třemošné, Zbůchu a Žatce. Mimo soutěž byly prezentovány papírové modely postavené v ZŠ Březová, což by mohlo v budoucnu nastartovat soutěž mezi žáky a pedagogy této školy.
Během dopoledne se někteří modeláři v roli rozhodčích podíleli na hodnocení vystavených prací. Samozřejmě nemohli hodnotit v kategorii, v níž měli model sami, nebo jejich kluboví kolegové. Tato striktní pravidla byla dodržena i přesto, že pořadí bylo určeno jen v kategoriích žáků a kadetů. Dospělí dosáhli označení „oceněný model“ bez určení pořadí.
Kromě standardní soutěže byly vyhlášeny i speciální ceny. Cenu starosty Březové za model s nejvyšším počtem získaných bodů získal Milan Žatkovič za dioráma s názvem Death in Russia 1941.
V závěru je nutno poděkovat nejen panu starostovi a týmu MfC Březová v čele s Pavlem Suchým, ale i všem laskavým sponzorům za pomoc při realizaci této akce. Současně si dovolujeme vyjádřit naději na další spolupráci při pořádání této všemi zainteresovanými pozitivně hodnocené akce.

Fotogalerie soutěže:

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.